Нема забрањених медија

ЕПС, 2000, пре 5. октобра  

- Не желим да лист Данас долази у ЕПС. Они су нам опозиција, изричит је био генерални директор ЕПС-а, утицајан члан ЈУЛ-а и суграђанин Мире Марковић. 

- Али, директоре, они нису опозиција ЕПС-у, кажем.

- Они су опозиција нама, каже он. 

- Али, директоре, јесу опозиционо настројени према Влади, али они немају ништа против ЕПС-а. Коректно сарађујемо. Нама је важан и сваки читалац Данаса. Ко чита Данас, троши струју, он је наш купац. А ми се трудимо да сваком купцу објаснимо са каквим смо проблемима суочени,како их решавамо...Трудимо се да убедимо сваког купца да треба да плати струју. Важан нам је и читалац Данаса и Политике. Није добро да тако гледамо на медије. Ми смо јавно предузеће и сви грађани су, без обзира на политичко опредељење, наши купци, настављам да се трудим да зауставим погрешну одлуку.

После дужег размишљања и ћутања, рекао је:

- У реду. Убедио си ме. Али,опрезно. Замера ми се што сарађујемо са њима.

Врата ЕПС-а су свим медијима била отворена и пре те 2000. године. Али, тада је негде запело. Ипак, од тог разговора, све до јануара 2012. када сам склоњен са места директора за односе с јавношћу, ЕПС није правио разлике међу медијима, без обзира на уређивачке политике. 

Сусретања са медијима била су честа. Сусрет за НГ било је правило. Опет „роним“ по хард дисковима. Место „Два јелена“, децембар 2006. године.

Људе из медија су дочекали Владимир Ђорђевић, генерални директор ЕПС-а, са сарадницима и Раде Наумов, покој му души, министар енергетике. 

Ту су Манојло Вукотић, први човек Новости, Слободан Рељић, глодур НИН-а, Веран Матић, директор Б92, Зоран Секулић, директор ФОНЕТ-а, Ђоко Кесић и Драган Ј. Вучићевић из PRESS-a и сада почивши Грујица Спасовић, глодур Данаса и Драган Јањић, уредник БЕТЕ. Показало је да за истим столом сви можемо да седимо, разговарамо и да међу нама не постоје ровови. Директори из различитих политичких опција и медији са различитим уређивачким политикама. То је некада било могуће.









Коментари

Популарни постови са овог блога

Корени (2) – Код чукундеде и курђела у Међеђама

Корени (3) - Сеобе као судбина

Слике родног краја - 1. део